ر سال 1950 اوایل سال های صنعتی شدن ترکیه، Vehbi Koç بنیانگذار بنیاد Koç در جستجوی محصول اصلی بود که ارز خارجی را به ترکیه بیاورد با توجه به شرایط ترکیه در طی این سال ها، او شریک Bejerano یک زمینه شرکت با تجربه شد و در محصول رب گوجه فرنگی و کارخانه غذاهای کنسرو شده سرمایه گذاری کرد اسم شرکت که در سال 1954 تاسیس شده بود به عنوان بکو بعد از دو نامه Bejerano و Koç ثبت گردید اما با وجود این ، شرکت نتوانست تجارت خود را به علت شرایط کشور آغاز کند وقتی که فرصتی برای رهبری حباب لامپ های جنرال الکتریک دراین سال ها ایجاد شد، اسم غذاهای کنسرو شده به Ticaret A.Ş تغییر یافت. بنابراین ، تاسیس سیستم رهبری در آناتولیا برای بار اول ، Vehbi Koç توانست محصولات Arçelik را به خانه های مشتریان بیاورد.

انتقال توزیع Arçelik به Atilim در سال 1977 Ticaret Beko تجربه نیرومندی درتولید لوازم خانگی بزرگ ترکیه تحت نام برند بکو در سال 1983 آغاز کرد چون وسایل بادوام هولدینگ Koç به فعالیت های بازارهای فرادریایی مطابق دهه 1990 کشیده شد ، بکو به عنوان برند صادرات معروف شد.

تا سال 2000، به خاطر نتایج ساختار گروه وسایل بادوام هولدینگ Koç ، بکو از Beko Ticaret A.S گرفته شد و به عنوان سقف Arçelik A.Ş با برند Arçelik معروف شد. بودن به عنوان اولین برند مارکت وسایل سفید ترکیه که در خارج ارائه شد ، بکو هدف “برند جهانی” را شروع کرد همراه با موفقیت مارکت ترکیه به مارکت های خارجی برای اوائل دهه 1990، برند بکو ، بخشی از زندگی روزانه بیش از 280 میلیون نفر از مشتریان آن در بیش از 100 کشور دنیا شد امروزه ، محصولات با برند بکو ، هر دوثانیه یکی در سراسر جهان فروخته می شودبرای اطلاعات بیشتر از www.arcelikas.com.tr دیدن کنید